Jerez OrigenBeatriz Morales feat. Beatriz Morales

Dünyaca ünlü Flamenko dans sanatçısı Beatriz Morales, Jerez Origen grubu ile birlikte ilk kez Türkiye’de 12. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali için 11 Kasım akşamı Odtü Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş sahnesinde olacak. 

Festivalin açılış gösterisinde Jerezli grup geleneksel Flamenko müziğinin ve dansının en güzel örneklerini Ankaralı sanatseverler ile buluşturacak.

Beatriz Morales –Flamenko Dans
Rocio Parrilla –Vokal ve Dans 
Antonio Dorrey-Gitar ve Vokal
Curro Santo- Perküsyon

 


Flamenco Esmirna

2008 yılında çalışmalarına başlayan FLAMENCO ESMIRNA Topluluğu İzmir ve tüm Türkiye’de Flamenko sanatını yaymak amacıyla kurulmuş olan İzmir Flamenko Dans ve Müzik Atölyesi’nin kurucu ve eğitmenlerinden oluşuyor. Zaman içinde bir çok müzisyenin de katılımıyla bugünkü halini almış olan grup, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde bir çok organizasyonda sahne almıştır. FLAMENCO ESMIRNA 12. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali’ne özel bir programla Ankaralı sanatseverler ile buluşuyor.

Rasime Öktem / Dans – Vokal
Doruk Demircan / Gitar – Vokal 
Erdem Kapan / Gitar – Vokal
Bilal Kalaycıoğulları / Bas Gitar
Yılmaz Yıldız / Perküsyon
Deniz Atılgan / Vokal

Duende Flamenco feat Adi Movdat

Ankaralı müzisyenlerden oluşan DUENDE Flamenco 2007 yılından bu yana, Flamenko müziğinin klasik ve modern örneklerini ustaca sergiliyor. Bugüne kadar Flamenko dans alanında dünyaca ünlü pek çok sanatçı ile birlikte sahne alan Duende, 12. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali’nde, bu kez İsrailli dansçı Adi Movdat ile birlikte sahnede olacak. 
2006 yılından bu yana İspanya Sevilla'da yaşayan Adi Movdat, İspanya ve İsrail’in yanı sıra Belçika, Hollanda, Fransa ve Rusya gibi pek çok ülkede sahne aldı. Movdat, festival kapsamında ilk kez Türkiye’de, Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.

Konuk Sanatçı: Adi Movdat (Dans)
Konuk Sanatçı: Ramon Leon Matias (Perküsyon)
Burak Altuni: Vokal-Gitar
Makbule Eksert: Vokal
Ceyhun Güneş: Gitar-Vokal
Gökhan Bilek: Bas Gitar
Ahmet Kalir: Flüt & Perküsyon