Flamenko Ankara Derneği Gösterisi

Ve bu kez farklı bir heyecan var, çünkü 10. yılımızı kutluyoruz ve 10. Uluslararası Flamenko Ankara Festivalimizde çıkma onurunu yaşayacağız; ole!!! :)
Dernek müzisyenleri ve dansçıları olarak, uzun uğraşlar sonunda hazırladığımız bu gösterimizde, sizlerle yeniden buluşmaya can atıyoruz. Her provada sahne heyecanını tekrar tekrar yaşarken, bir yandan da flamenko ile coşmaya kendimizi hazırladık. Bu güzel gecede bizlerle olmaya ne dersiniz?

 


Doruk Okuyucu


Küçük yaşlarda gitarla tanışan ve flamenkoya gönül vermiş gitarist, Pera'daki eğitiminden sonra 2004 yazında Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Projesi kapsamında burslu olarak Madrid'teki Amor de Dios Flamenko Okulu'na gitti. Burada dünyaca ünlü gitarist Rafael Riqueni ve Victor Abadie "El Chipi" ile çalıştı. 2006 yılında İspanya-Murcia'da yapılan 1.CONCURSO INTERNACIONAL DE GUITARRA FLAMENCA“NIÑO RICARDO” yarışmasında, yabancı gitaristler kategorisinde 2. oldu. 2012 yılında Zara ile ortak gerçekleştirdikleri proje olan "Zara ve İstanbul Flamenko 5'lisi" albümü DMC'den yayınlandı. 2015 yılında ilk solo albüm çalışması GİZ, Fono Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluştu. 

Sanatçının gitarist ve besteci kimliğiyle ortaya çıkardığı GİZ isimli albümünün konserlerinde, "yerel olan, evrenseldir" inanışıyla şekillenmiş gitar kompozisyonlarının yanı sıra modern müziklerle zenginleştirilmiş bir "fusion flamenco" dinleme imkanı bulacaksınız. 

Doruk Okuyucu: Gitar
Deniz Beydili: Bas Gitar 
Kerem Kırca: Perküsyon
Ata Erdoğrul: Şarkı
Dilek Arslan: Dans

Ceyhun Güneş 20.Yıl Konseri

Gitar çalışmalarına 12 yaşında başladı.2003 yılında amatör ve profesyonel, müzisyen ve dansçıların buluştuğu Flamenko Ankara Derneği'nin kuruluşunda öncü oldu ve kurucu başkanlığını yaptı.

2004 yazından itibaren İspanya'da Gerardo Nuñez, Tomatito, Manolo Sanlucar, Antonio Rey, Paco Serrano, Jeronimo Maya, Jorge Pardo, Rafael Riqueni, Jose Antonio Rodriguez, Manolo Franco, Niño de Pura, Tino Van Der Sman, El Carbonero, El Entry gibi flamenko ustalarıyla çalışma fırsatı buldu.   2004 yılında Cordoba Gitar Festivalinde; 2014 yılında “Uluslar arası Gerardo Nuñez Gitar festivali”-Sanluar’da bir Flamenko gitar festivaline davet edilen ilk Türk gitarist olarak sahne aldı. 2009 yılında kendi bestelerinden oluşan Mavi Siyah isimli albümü yayınlandı 2011 yılında projelendirdiği ve İspanya Dans birincisi David Perez’in de yer aldığı “Endülüs’ten Anadolu’ya” projesi ile ulusal ve uluslar arası festivallerde yer aldı.

Sanatçının 20. sanat yılını kutladığı konserlerde perküsyonist Mert Baycan ile yer alan sanatçı; 20 yıllık müzikal yolculuğunu özetlediği; ustaların ve kendisinin bestelerini seslendirdiği; eğlenceli, duygusal ve ilginç anılarını paylaştığı anlatımlı konserlerde, dinleyici ile bir çok kez buluştu.

Bu kez kendisine perküsyonun yanı sıra , kontrabas ve kemanda çok değerli sanatçılar da eşlik ediyor. Programda sürpriz sanatçılar da yer alacak.

Ceyhun Güneş: Gitar
Mert Baycan: Perküsyon
Mehmet Efe: Keman
Gökhan BilekKontrabas

 

 

Diego Del Morao

Günümüzün en büyük yeni nesil gitaristleri arasında gösterilen 1979 Jerez (İspanya) doğumlu flamenko gitar vitüozu  Diego del Morao, babası Moraito Chico'nun yakın gözetiminde gitar öğrenimine başlamış; aynı zamanda El Carbonero Müzik Okulu'nda eğitim görmüştür. 14 yaşında sahnelerle tanışan Diego, Endülüs'teki birçok festivalde ve etkinlikte dönemin sanatçılarına eşlik etmiştir. Kısa zamanda başarı göstererek çok önemli flamenko şarkıcılarına gitar eşliği yapma fırsatı yakalamıştır. Ardından aralarında Jose Mercé, Enrique Morente, Diego el Cigala, Niña Pastori, Miguel Poveda, gibi flamenko yıldızlarının da bulunduğu birçok popüler flamenko sanatçısıyla çalışmaya başlamıştır.

Yayınlanmış 4 albümü vardır. Jose Mercé ile "Confí de Fuá", Diego el Cigala ile "Picaso en Mis Ojos", Niña Pastori ile "Cañailla" albümlerinin kaydını yapmıştır. Sanatçıson olarak, "Orate" adlı solo albümüyle müzikseverlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Festivalimizde kendisine dans, şarkı, perküsyon ve kemandan oluşan bir grup eşlik edecektir.