Diego Villegas Quintet

Diego Villegas Flamenko Ankara Festivali kapsamında Diego Villegas Quintet ile 28 Ekim'de ilk kez konser için Türkiye'de. Konserde Raquel Villegas Gomez de dans performansları sergileyecek.. 

Diego Villegas - Flüt/Saksafon/Armonika
Tino van der Sman - Gitar
Ana Gomez - Şarkı
Roberto Jaen - Perküsyon
Raquel Villegas Gomez - Dans


Müzik yaşamına 8 yaşında Cadiz Joaquín Turina" Konservatuarı’nda başlayan Diego Villegas, 10 yaşında klarnet ve senfonik perküsyon çalışmaları yapmak üzere akademiye kabul edildi. 12 yaşında "Julián Cerdán" grubunda solo klarnetçi olarak yer aldı. Jerez Joaquín Villatoro Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra Cadiz Üniversitesi’nde tenor ve soprano saksafon konusunda uzmanlaştı. Remedios Amaya, María Toledo, Jorge Pardo, Israel Suárez "Piranha gibi ünlü müzisyenler ve Antonio Fernandez 'Farru', Ángel Muñoz, María Juncal, Concha Jareño, Raquel Villegas Gomez gibi ünlü flamenko dansçıları ile 10 yılı aşkın süredir sahne alan Villegas, klasik Flamenkonun yanı sıra Jazz, Latin ve Salsa alanındaki uzmanlığını Flamenko ile harmanladığı "Bajo de Guía" and "Flamenco-Jazz Project" projelerini yürütmeye de devam etmektedir. Villegas müziğini “jazz, bossa ve Latin ile flört eden, flamenkonun saf ruhunu kaybetmeden doğaçlamaya yer bırakan bir Flamenko yorumu” olarak tanımlamaktadır.

 


Colores Flamenko


11. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali, Flamenko Ankara Derneği dansçı ve müzisyenlerinden oluşan Colores Flamenko grubunu Ankaralı sanatseverler ile buluşturuyor!
Alper Mortaş - Gitar
Ozan Şişman - Gitar
Sinan Yıldırım - Şarkı/Gitar
Makbule Eksert - Şarkı
Ahmet Kalır - Flüt/Cajon
Berfu Nergis Demirbuğa - Dans
Firat Yalçın - Dans
Reyhan Erbil - Dans
Konuk Sanatçı: Özge Yılmaz Cengiz - Şarkı

2016 yılında kurulan Colores Flamenko grubu bağlı bulunduğu Flamenko Ankara Derneği'nin profesyonel müzisyenlerinden ve dansçılarından oluşmaktadır. Colores müzisyenlerinin kendi düzenlemeleriyle oluşturulmuş geniş bir Puro ve Fusion Flamenko repertuarına sahiptir. Türkiye çapında farklı sanat etkinliklerinde yer alan grubun amacı Flamenko kültürünü geniş kitlelere yaymaktır.

Kalkedon Flamenko

11. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali 11 Kasım'da İstanbullu Kalkedon Flamenko Topluluğu'nu ağırlıyor. 2009 yılında kurulan ve farklı meslek kollarına mensup profesyonellerin oluşturduğu Kalkedon Flamenko, Flamenko dans ve müzik performansları sergilemenin ötesinde Flamenko üzerine çeşitli workshop etkinliklerine ve farklı projelere de imza atan bir oluşumdur. Topluluğun İspanya'dan gelecek olan üyesi, Lucas Ortega Esperanza Fernandez ve Lebrijano gibi ünlü Flamenko şarkıcılarıyla birlikte çalışma imkanı bulmuştur. Kalkedon Flamenko, La Lupi, Carmen Ledesma, Concha Jareno, Maria Juncal, Cristobal Reyes gibi birçok önemli isimle çalışma imkanı bulmuş olan topluluk kurucularından Demet Tekin’in ve Dinçer Dedeoğlu'nun öncülüğünde birçok gösteri yapmış ve aralarında 'Farklılıklar İçinde Birlik' temalı, Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nin fonladığı, konferans ve Fasl-ı Flamenko adlı sahne gösterisinden oluşan bir organizasyona da imza atmıştır.
Angel Lucas Ortega Ramos - Şarkı
Demet Tekin - Dans
Dinçer Dedeoğlu- Gitar
Yiğit Sulaoğlu - Perküsyon
Özgür Çiftçi - Şarkı

 

Rumba Flamenca by Ata Marin Band & Duende Flamenco

ATA MARİN BAND
Müzikal birlikteliklerini son 5 yıldır Türkiye'nin seçkin mekanlarında sahne alarak sürdüren Ata Marin Band; bir çok müzik tarzını kendi müzikal anlayışı ile birleştirerek, 10'dan fazla farklı dünya dilinde ve özellikle de Flamenko müziğin akustik anlayışı ile sentezleyerek Latin ezgilerinden Akustik Pop’a, Grek melodilerinden, İtalyanca ve Türkçe parçalara kadar uzanan geniş bir yelpazeden dinleyicilerine seslenmektedir. Türkiye'deki flamenko müziğinin en önemli solist temsilcilerinden olan Ata Marin öncülüğünde kurulan grup; Tomatito, Gipsy Kings Heritage, El Pirana, Giovanni Hidalgo, Sergio di Finizo ve Antonio Ortiz gibi dünyaca ünlü usta müzisyenlerle ortak çalışmalara da imza atmıştır.
Ata Erdoğrul: Vokal - Gitar
Doruk Okuyucu: Gitar
Kerem Kırca: Perküsyon


DUENDE FLAMENCO
2007 yılında Ankaralı dört müzisyen tarafından kurulan Duende Flamenco on yıldır Ankara ve Türkiye'nin farklı yerlerinde konserler ve performanslar sergilemektedir. Klasik ve modern flamenkonun seçkin örneklerini ustalıkla sunan Duende, performansları sırasında Türkiye ve Dünyanın önemli flamenko dansçıları ile birlikte de sahne almaktadır.
Burak Altuni: Vokal - Gitar
Ceyhun Güneş: Gitar-Vokal
Gökhan Bilek: Bas Gitar
Mehmed Mert Baycan: Perküsyon


RUMBA FLAMENCA İstanbul ve Ankara'da rumba flamenka tarzında şarkıların ve Gipsy Kings'in parçalarının popüler ve birbirinden güzel örneklerini icra etmekte olan Ata Marin Band ve Duende Flamenco, RUMBA FLAMENCA projesi ile enerjilerini birleştirerek Türkiye'nin flamenko alanındaki önemli sanatçılarını aynı sahnede buluşturuyor.

Sevdah Duende

Mirza Redzepagic Bosna Hersek’te flamenko müziğin öncülerinden biridir. Klasik gitar eğitimini makam müziği tecrübeleriyle birleştirerek benzeri olmayan bir tarza imza atmıştır. Hırvat şarkıcı Nina Ćorić ile birlikte sadece geçen yıl Bosna-Hersek’in farklı bölgelerinde yirmiden fazla konserle flamenko kültürünü yaymanın yanı sıra sufi müziği ve flamenkoyu buluşturduğu Tareb y Duende, Balkan ezgilerinin flamenko ile füzyonu olan Flamenco Balcanico projelerini de sürdürmeye ve bu projeler ile dünya çapında konserler vermeye devam etmetedir. Mirza son projesi olan Sevdah Duende ile ise geleneksel Boşnak müziği “Sevdah”ı, flamenko ile buluşturdu. 11. Flamenko Ankara Festivali kapsamında ilk kez izleyici ile buluşacak olan projeyi ilk izleme şansına sahip olanlar Ankaralı müzikseverler olacak.
Mirza Redzepagic (Gitar)
Ivana Djurić (Keman)
Davor Maraus (Perküsyon)
Kenan Mačković (Vokal/Piyano)